fbpx

Hypotéky a úvěry

Pro každý účel se hodí jiný typ financování. Vše se navíc velmi svižně mění – sazby, podmínky, jinak se počítají příjmy nebo doba splatnosti, která se nyní ve většině případů řídí věkem nejstaršího žadatele.

 

Velkou roli hraje zdroj příjmů. U OSVČ vzniklo mnoho kategorií, podle toho jestli jsou v režimu paušální daně, jaký typ živnosti provozují, jestli nepřešli ze zaměstnání na IČO u stejného podniku nebo nepatří do „vybraných profesí“.

 

Pracujete  zahraničí? Jedna banka Vám započítá do příjmu i Kindergeld, jiné banky Vám naopak příjem „ořežou“ na 70%.

Někde Vám započítají i invalidní důchod 1.stupně, jinde nevezmou ani příjmy z pronájmu.

 

 

Můžete donekonečna číst články, ale řešení Vaší situace je individuální puzzle na míru, které doma sami neposkládáte.

 

Životní pojištění

Vzhledem k tomu, že životní pojistku si uzavíráte na delší dobu, může mít její špatné nastavení v lepším případě jen neblahé následky na váš rozpočet.

Každý z nás se může v životě dostat do situace, se kterou nepočítal a kterou nemůže ovlivnit. Úkolem je zajistit, aby takový stav měl co nejmenší finanční dopad na fungování vás nebo vaší rodiny.

 

 Na druhou stranu nejsem zastánce pojištění za každou cenu a umím poradit, v jaké situaci pojištění potřeba není.

 

Pojištění majetku 

 

Auto, dům nebo vaše podnikání… pojištění vašeho majetku vnímám jako úplný základ. Zpracuji pro vás kompletní srovnání vhodných produktů na trhu. Důraz kladu na detailní porovnání pojistných podmínek a k pojištění přistupuji, jako bych pojišťovala svůj vlastní majetek.

Díky  tržní síle dosáhnete na výhodnější podmínky. Také pravidelně kontroluji, zda máte pojištění správně nastavené. Pokud najdu výhodnější nabídku, tak vás o této možnosti informuji.

 

Podle čeho poznáte dobré pojištění domácnosti?

Pojistí vám kočárky a jízdní kola i na místech mimo váš domov. Prodlouží vám záruku na spotřebiče a peníze vám vyplatí i v případě, že si spotřebič rozbijete sami. Uhradí i škody způsobené vašimi domácími mazlíčky. Pojistí vám technické poruchy (tepelná čerpadla, kotle, fotovoltaiku) i ztrátu vody.

Asistenční služby vám zavolají zámečníka, elektrikáře nebo opraváře elektrospotřebičů, kdykoliv je budete potřebovat. 

 

TIP pro cyklisty: Některé pojišťovny mají i „cykloasistenci“!

 

 Vytvořit si „záložní plán“ na stáří vyžaduje včasnou přípravu. Kdo tuto oblast podcení, v budoucnu ji nemusí dohnat, protože na to nemusí být v rozpočtu prostor.

 

 

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou budete jednou dostávat penzi od státu? A jestli to bude stačit pro váš spokojený život? Statistika demografického vývoje je v tomto neúprosná, a už teď vám můžu říct, že to nebude žádná sláva.

Kolik, kam a za jakých podmínek ? Doplňkové Penzijní spoření nebo tzv. Transformovaný fond? Víte, že už při částce 1 000 Kč měsíčně na 35 let vám špatně zvolená strategie může přinést výsledek horší o 1 000 000 Kč?

 

 

 

 

Investováním se dá dosáhnout toho, aby Vaše úspory svou hodnotu neztrácely a jejich hodnota časem ještě vzrostla.

 

Volba investiční strategie je základním předpokladem úspěšného a dlouhodobého budování majetku. 

 

Většina z nás patří mezi konzervativní investory. Promyšlená diverzifikace minimalizuje rizika a zajistí udržitelný výnos. V tomto pojetí může portfolio zahrnovat i cenné papíry, nemovitostní složku anebo zlato.

Můžete investovat konzervativně, bezpečně, stejně tak dynamicky se zaměřením na maximalizaci výnosu.

 

Investování není jen pro milionáře.  Sestavím vhodný plán nejen pro zkušenější investory, ale i pro ty, kteří si to chtějí zatím jen vyzkoušet.

Není ani tak důležitá částka, ale PRAVIDELNOST!

Společnosti, se kterými spolupracuji:

Banky a stavební spořitelny

Pojišťovny

Investice a penze

Aby vše klaplo "na první dobrou"!

Přesvědčte se, co dělám lépe...

01

Servis

Chcete jen sjednat úvěr či pojistku, nebo byste měli rádi někoho, kdo vám ohlídá termíny, zvedne telefon i večer, obstará výpisy z katastru, dohlédne na čerpání a vyřeší pojistné události?
A líbilo by se vám řešit téměř vše on-line bez nutnosti někam jezdit?

02

Přístup

Spokojíte se s řadovým zaměstnancem banky, který nemá osobní zájem na výsledku ani jeho rychlosti nebo si zasloužíte VIP přístup, profesionální poradenství a opravdovou pomoc v jednáních s bankou, realitkou nebo pojišťovnou?

03

Zkušenost

Asi se shodneme, že je lepší problémům předcházet, než je složitě a draze řešit.
Věřte, že složená statisícová záloha na koupi domu v kombinaci se zamítnutým úvěrem dokáže zařídit nejednu bezesnou noc....

Máte nějaký dotaz?

Napište mi, co Vás zajímá. Ráda odpovím podrobněji a přidám kalkulace.