fbpx

Hypotéky a úvěry

Vyřízení hypotéky je jedním z nejdůležitějších finančních rozhodnutí, které člověk v životě udělá. Není to jen otázka peněz, ale také dlouhodobého závazku, který může ovlivnit vaši finanční situaci na desítky let. Proto je důležité zvážit, zda se vyplatí spolupracovat s finančním poradcem, nebo zda je lepší vše řešit přímo s bankou.

Pro každý účel se hodí jiný typ financování. Vše se navíc velmi svižně mění – sazby, podmínky, jinak se počítají příjmy nebo doba splatnosti. To co fungovalo vašemu sousedovi před rokem se teď nemusí vyplatit.

 

Velkou roli ve výběru banky a typu úvěru  hraje zdroj příjmů, věk i výše vlastních úspor.

 

U OSVČ vzniklo mnoho kategorií, podle toho jestli jsou v režimu paušální daně, jaký typ živnosti provozují, jestli nepřešli ze zaměstnání na IČO u stejného podniku nebo nepatří do „vybraných profesí“.

 

Pracujete  zahraničí? Jedna banka Vám započítá do příjmu i Kindergeld, jiné banky Vám naopak příjem pokrátí na 70%. 

 Víte, že jako pendler můžete žádat o hypotéku v německé nebo rakouské bance?

 

Můžete donekonečna číst články, ale řešení Vaší situace je individuální puzzle na míru, které doma sami neposkládáte.

Se stejným příjmem dosáhnete v jedné bance na 2 miliony a ve druhé s trochou přípravy na 5.

Jaké úvěry u mne vyřídíte?

Hypotéky

Na koupi, výstavbu, rekonstrukci, pro vypořádání majetku při dědictví, rozvodu a podobně. Na nemovitosti v ČR i v zahraničí. Splatnost max 30 let.

Hypotéky "v předstihu"

Opačný postup: nejdřív máte schválený úvěr, až pak hledáte nemovitost nebo řešíte stavební povolení. Skvělý, oblíbený.

Americké hypotéky

Když chcete více peněz na něco jiného než na bydlení. Auto, jachtu, cestu kolem světa. Splatnost max 20 let.

Úvěry pro SVJ

Na rekonstrukce nebo modernizace bytových domů.

Komerční úvěry

Malé do 500.000 Kč bez dokládání příjmů, velké na koupi a zařízení provozoven, jejich vybavení i provozní náklady.

Leasingy

Na auta osobní, nákladní i užitková, na CNC stroje nebo třeba vybavení ordinací. Skvělé sazby i podmínky. Majitel jste celou dobu vy, ne banka.

Zelené úvěry

Na energeticky úsporné disciplíny. Se zástavou i bez zástavy, kombinace s hypotékou, dotacemi, mnoho variant.

Spotřebitelské úvěry

Na cokoliv, rychlé vyřízení, dobré podmínky, varianty bez dokládání příjmů. Možnost kdykoliv splatit.

Refinancování

Snížíte si úrok, dobu splatnosti, měsíční splátky nebo získáte peníze navíc... Nečekejte na fixaci, jde řešit s předstihem až 2 roky.

Jak vám pomůžu?

Široká nabídka úvěrů

Mám přístup k široké škále hypotéčních úvěrů od různých bank a finančních institucí. Díky tomu vám můžu doporučit to nejvýhodnější řešení na základě vašich konkrétních potřeb a finanční situace.

Odborné znalosti a zkušenosti

Mám nadstandardní znalosti trhu a zkušenosti s vyřizováním i těch nejsložitějších hypoték. Znám aktuální nabídky, podmínky a akce jednotlivých bank, což vám může ušetřit spoustu času a stresu.

Individuální přístup

Věnuji se vám individuálně a pomáhám porozumět všem aspektům hypotéky. Společně s vámi projdu všechny dokumenty a podmínky, abych se ujistila, že všemu rozumíte a že jste spokojeni s výběrem. Chcete přece smlouvy výhodné pro vás a ne pro banku....

Vyjednávání podmínek

Díky dobrým vztahům s bankami vyjednám lepší podmínky hypotéky, než byste dokázali sami. To může zahrnovat nižší úrokovou sazbu, výhodnější poplatky nebo flexibilnější podmínky splácení. Pozor také na podmínky čerpání. Schválení úvěru je jen první fáze. Jeho načerpání může být opravdová administrativní výzva. Opravdu víte, jak přesně poskládat u výstavby nebo rekonstrukce plán financování bez nutnosti dokládat vlastní finance?

Riziko chyb

Bez zkušeností a odborných znalostí je vyšší riziko, že uděláte chybu, která může mít dlouhodobé finanční dopady. Může jít například o špatné porozumění smluvním podmínkám nebo přehlédnutí skrytých poplatků. U výstavby může být ve smlouvě podmínkou pro čerpání nutnost nejdříve prostavět vlastní úspory.
Věřte, že to nechcete.

Myslím i na budoucnost

Budete dávat do zástavy jinou nemovitost, kterou budete chtít později vyvázat? Budete chtít nemovitost za pár let prodat, ale výhodný úvěr si chcete nechat a peníze použít na pořízení nové nemovitosti? V některých bankách je to na pohodu, v jiných drahé, složité a často nemožné.

Čas a peníze

Jsem rychlá, mám skvělé výsledky a mé služby jsou pro vás zdarma. Za moji práci mne až na výjimky platí jednotlivé banky.

Refinancování hypotéky a nevýhody jeho vyřizování osobně přímo v bance

Omezený výběr

Při vyřizování hypotéky přímo s bankou máte omezený výběr pouze na produkty, které daná banka nabízí. To může znamenat, že přehlédnete výhodnější nabídky od jiných finančních institucí. Pamatujte, že ta milá paní na přepážce má jediný úkol: udržet vás ve své bance.

Méně výhodné podmínky

Banky nemají vždy motivaci nabídnout vám ty nejlepší podmínky, pokud nemají konkurenci. A to i v případech, že jste léta klient dané banky a očekáváte právem výhody. Většinou dostanete lepší podmínky v cizí bance, která chce nového klienta získat. Bez poradce nemusíte být schopni vyjednat lepší úrokovou sazbu nebo flexibilnější podmínky splácení.

Čas a stres

Refinancování hypotéky je administrativně náročný proces, který zahrnuje mnoho dokumentace a jednání s různými institucemi. Mohu vám výrazně ulehčit práci tím, že za vás vyřídím většinu administrativních úkolů včetně katastru nemovitostí a zajistím hladký průběh celého procesu.

Komplexnost

Refinancování hypotéky může být složité a časově náročné. Bez odborné pomoci se můžete snadno ztratit v množství dokumentů a podmínek, což může vést k chybným rozhodnutím. Refinancování hypotéky není jen o nalezení nižší úrokové sazby. Znalosti trhu a zkušenosti umožňují identifikovat nejen výhodné nabídky, ale také ty, které jsou nejvhodnější pro vaši konkrétní finanční situaci.

Spolupráce s finančním poradcem při vyřizování hypotéky je podobná spolupráci s daňovým poradcem při řešení daní.

01

Proč

Stejně jako si většina lidí nevyřizuje daně sama, protože chtějí mít jistotu, že využijí všechny dostupné daňové úlevy a minimalizují své daňové zatížení, je i spolupráce s finančním poradcem klíčem k nalezení nejvýhodnější hypotéky

02

Jak

Tak jako se nespoléháte na vlastní znalosti při optimalizaci daní. Poradci mají přístup k informacím, které běžný člověk nemá. Ví, kde najít skryté možnosti a jak správně vyplnit všechny formuláře, aby klientovi přinesly co největší úsporu.

03

Kdy

Vždy.
Asi se shodneme, že je lepší problémům předcházet, než je složitě a draze řešit.
Věřte, že složená statisícová záloha na koupi domu v kombinaci se zamítnutým úvěrem dokáže zařídit nejednu bezesnou noc....

Spočítejte si hypotéku

POZOR:

Úvěrová kalkulačka má jen informativní charakter. Jedná se o základní sazby, které vám nabídne banka a které je možné ještě snížit individuálními slevami i o 0,4%!

Máte nějaký dotaz?

Napište mi, co Vás zajímá. Ráda odpovím podrobněji a přidám kalkulace.

Reprezentativní příklad:

Upozornění: Reprezentativní příklad a úvěrová kalkulačka mají jen informativní charakter. Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy ani o jiný dokument či právní jednání, které by vedly k povinnosti uzavřít s vámi smlouvu o úvěru nebo jinou smlouvu o bankovních službách.

 

Všechny zobrazené výpočty a údaje, včetně případného údaje o úrokové sazbě či výši splátky úvěru, jsou orientační. Konečné parametry úvěru se mohou lišit podle výsledků posouzení vaší schopnosti splácet úvěr a budou uvedeny ve smlouvě o úvěru.

 

Příklad hypotéky 3.000.000 Kč na 25 let u České spořitelny:

 

Celková výše úvěru 3 000 000 Kč, výše jednotlivých měsíčních splátek 18 365 Kč (splátky zahrnují jistinu a úrok), počet splátek: 300, úroková sazba fixovaná na 3 roky ve výši 5,39 % ročně, poplatky spojené s úvěrem, které jsou součástí celkových nákladů úvěru: správní poplatky za vklad a výmaz zástavního práva do katastru nemovitostí 4 000 Kč, náhrada nákladů spojených s vypracováním odhadu nemovitosti 5 000 Kč, doba trvání úvěru: 25 let, roční procentní sazba nákladů činí 5,64 % a celková částka splatná spotřebitelem 5 522 872 Kč (za předpokladu, že se úroková sazba po celou dobu trvání úvěrového vztahu nezmění). Reprezentativní příklad nezahrnuje náklady na pojištění zástavy (nemovitosti), jejich výše nám není známa. Tyto náklady budete platit příslušné pojišťovně, u které si pojištění sjednáte.

Úrokové sazby jsou platné do 80 % hodnoty nemovitosti stanovené na základě ocenění (LTV).

Poskytovatel neposkytuje radu dle § 85 zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru.