fbpx

Úvěry a práce v zahraničí

Úvěry pro pendlery

Pendleři měli žádosti o úvěry vždy o něco komplikovanější. Dokládali více, počítalo se jim méně, v Covidu je nechtěla banka žádná. 

 

Na trhu se objevily i hypotéky v Eurech, které jsou  na první pohled docela výhodné.  Je třeba ale zvážit všechna pro a proti – není vhodná úplně pro každého.

Jaké máte možnosti?

Eurová hypotéka

O eurovou hypotéku můžou žádat  Češi, kteří mají pravidelný příjem v eurech. Nemusí mít bydliště ve druhém státě, ale musí mít v obou zemích v pořádku bankovní registry. Financovat hypotékou v Eurech lze stejné účely jako v českých bankách.  Neřeší sice  DTI a DSTI ani striktní LTV do 80%, v žádosti ale uvádíte i počet aut v rodině a jiné u nás nestandardní údaje.

Korunová hypotéka

Větší výběr bank z celé ČR, žádost a zpracování i odhad většinou zdarma, snadné a levné refinancování (zatím i mimo fixaci), jednodušší jsou i případné změny v běžícím úvěru.  Vyřízení bývá rychejší.

Nevýhodou jsou pro pendlery velké rozdíly v posuzování příjmů jednotlivými bankami a někde i nutnost dokládání úředních překladů např. pracovní smlouvy.

Rizika Eurové hypotéky

Kurzovní riziko

Při poklesu kurzu vzroste splátka. Například měsíční splátka hypotéky ve výši 600 EUR by při směnném kurzu 25 CZK/EUR vycházela na 15.000 Kč. Při posílení koruny na 23 CZK/EUR by stejná splátka vyšla skoro o 1.000 Kč dráž.

Hodnota nemovitosti

V případě posílení koruny se snižuje hodnota nemovitosti. Nemovitost za 200.000 EUR má při kurzu 25 CZK/EUR hodnotu 5 milionů korun. Při kurzu 23 CZK/EUR se hodnota sníží o 400 tisíc korun. To má vliv na maximální výši úvěru vůči zástavní hodnotě.

Zdražení Eurové hypotéky

Růst úrokových sazeb se nevyhne ani eurovým hypotékám. Evropská centrální banka se netají tím, že se úrokové sazby budou dále zvyšovat s cílem tlumit nárůst inflace.

Finanční náklady

Na rozdíl od korunových úvěrů jsou žádosti o ty eurové zpoplatněné. Platíte také za odhad a případné pozdější refinancování je nákladnější. A v neposlední řadě: jste si opravdu jistí, že budete v "sousední říši" pracovat několik dalších let?

Korunová hypotéka

Ve výsledku někdy vyjde lépe než eurová.

Žádost a zpracování i odhad jsou většinou zdarma, snadné a levné je refinancování (zatím i mimo fixaci), jednodušší jsou i případné změny v běžícím úvěru.

 

S příjmy ze zahraničí už umí pracovat skoro každá banka v ČR. Každá je ale posuzuje jinak a liší se i množství „byrokratických disciplín“. Některá vám  pokrátí příjem  na 70%, jiná požaduje i překlad pracovní smlouvy. Se stejným příjmem se tedy v každé bance dostanete na jinou výši úvěru.

 

Kindergeld

Až na jednu banku vám ho v ČR nezapočítají nikde. Jen jedna banka vám jako příjem započítá i Kindergeld a přitom právě jeho výše je to mnohdy rozhodující pro schválení potřebné výše úvěru.

Napište mi:

Sama jsem byla 26 let současně i zaměstnanec v SRN.  Je to moje velká konkurenční výhoda.

 

  • Znám dokonale systém „sousední říše“ i náš bankovní systém.
  • Umím perfektně německy a mohu se tak domluvit s vaším zaměstnavatelem.
  • Pokud je nějaké řešení, najdu ho.
  • Pokud je více řešení, najdu to nejlepší.
  • Ušetříte čas i peníze.
  • Mé služby jsou pro vás zdarma.
  • Téměř vše jde vyřídit on-line.
  • Není problém se sejít v sobotu nebo v neděli, kdy máte konečně volno, ale banky zavřeno. 
 

A jsem RYCHLÁ!!!

 

A ne, nevadí, že nejste z Plzně. Mám klienty po celé ČR. Téměř vše vyřídíte online.

Pozor:

Jestli máte nějaký "zádrhel" v registru dlužníků, nelze úvěr poskytnout. Ani v Kč ani v EUR.

Samozřejmě záleží na rozsahu problému,. To, že jste byli před rokem měsíc pozdě se splátkou ještě automaticky není K.O. kritérium. Opakované delikvence, exekuce a insolvence už ano.

Zarezervujte si termín

 

Odeslat

Napište mi.

Najdu vám nejvhodnější způsob kde a jak získat nejlepší úvěr s těmi nejlepšími podmínkami.

Email

matouskova@financeluna.cz

Telefon

777 232 454