fbpx

Fotovoltaika, tepelné čerpadlo...

Všichni s obavami sledujeme ceníky elektřiny a plynu všech možných dodavatelů. Ale neděláme to jen my. Mnohem větší problém představuje růst cen energií pro firmy. A tak se i ty snaží zlevnit svůj provoz.

Vyměňují staré zářivky v halách za LED světla, na střechu pořizují solární panely a vedle budov pilně bzučí tepelná čerpadla.

Každý dotázaný dodavatel těchto technologií potvrdí, že zájem vzrostl i o stovky procent. A to má i svou stinnou stránku. Komponenty dochází, nové jsou objednané, ale nikdo neví, jestli dorazí v úterý nebo v únoru. Čekací lhůty jsou u velkých zakázek klidně i 2 roky. A když něco všichni potřebují a je toho málo, začnou závratně stoupat ceny. Asi byste si ještě před rokem také nevsadili na to, že taková hromada kari sítí na dvoře je učiněný poklad.

Stejně nás to jednou čeká všechny….

Je lepší to tedy řešit s předstihem. Nakoupit už teď, i za cenu toho, že si na to vezmete úvěr. Část se vrátí ve formě zelených dotací, část v úsporách energií a návratnost investice je tak při současné  inflaci nečekaně svižná.

Dobře to vyřeší úvěr bez zástavy nemovitosti. Pžijde vhod, když už má Vaši rozestavěnou stavbu „ve spárách“ banka, hypotéku máte vyčerpanou a dům ne a ne být hotov, přestože jste už před měsícem utratili to, co jste měli podle rozpočtu potřebovat až za půl roku….

Zároveň to není ani ekonomický nesmysl. Vzhledem k úrokovým sazbám hypoték nad 5% je úroková sazba některých „stavebek“ dokonce nižší! Navíc nepotřebujete odhad, zástavu na katastru – a tím odpadne i spousta oblíbených poplatků.

Až se sazby uklidní, může se úvěr sloučit třeba s vaší stávající hypo a nebo zrefinancovat do lepší sazby.

Podmínky, splátky a potřebné dokumenty

Nic, z čeho se zhroutíte. Záleží na výši úvěru, na Vašich příjmech i na tom, jak se Vaše rodné číslo „vypotácí“ z registrů. Většinu všeho dáte dohromady za jedno odpoledne, v některých případech nedokládáte dokonce vůbec nic.

Ráda Vám se vším pomůžu, spočítám, poradím, jak „dopilovat“ potřebný příjem.

Mé služby jsou pro Vás zdarma.

5/5

Svým více než 1100  klientům jsem pomohla dosáhnout na vlastní  bydlení, naspořit dětem, zvětšit  finanční rezervy, zmenšit dluhy, jít dřív do důchodu, poradila s investováním nebo pojištěním.   

Milionáře z Vás za den neudělám, ale naučím Vás chytře ovládat  finance, rozeznat zbytečná pojištění od užitečných a nebo třeba poradím, co udělat s tím „zatraceným stavebkem“.

 

Možná máte doma poklad…

 

 

Napište mi.

Najdu vám  nejvhodnější způsob kde a jak naspořit pro děti, na vysněnou dovolenou nebo na důchod třeba od 50 let.

Email

matouskova@financeluna.cz

Telefon

777 232 454

Nejste spisovatel? Pošlete tel. číslo, zavolám Vám.

Další příspěvky

RD Chotěšov

Cena 8.300.000 Kč Novostavba se zahradou Dispozice 5+KK 138 m2 Exkluzivní nabídka Hledáte nový domov? Právě jste našli. Přijďte na

Přečíst celé