Úvodní stránka
Aktuality
Nabídka nemovitostí
Hypotéky a úvěry 2022
Investice
Pojištění
Nejčastější dotazy

4. 12. 2022

Share this:

Refinancování mimo fixaci? V pohodě!

By Kateřina Matoušková

AKCE: Refinancování s úrokem 2,09%.
AKCE: Refinancování s úrokem 1,89%.

Refinancování je velké téma posledního roku. Velkému množství hypotéčních úvěrů totiž končí nebo bude končit fixace. Proč vůbec s dluhy hýbat?

Argumentací bank, proč jít právě tam či jinam je všude dost. Podíváme se na to tedy očima nás, dlužníků. Skoro každý z nás má auto. A řešíme každý rok povinné ručení. Kvůli ušetřeným třem stovkám ročně jsme ochotni dát značky do depozitu, auto převést na manželku či rodiče, jen abychom mohli „tu dražší“ pojistku vypovědět a hurá k levnější konkurenci.

Ale u hypotéky? Prostě platím, fixaci mám až za dva roky, nebudu nic řešit, protože ani nemůžu…. Omyl! Můžete. Podle nového Hypotéčního zákona můžete úvěr splatit KDYKOLIV! Správným refinancováním ušetřím mnohem víc, než ty tři stovky ročně. Může to být víc jak tisíc korun měsíčně! A v dlouhodobém horizontu – hypotéku nesplácíme jen pár let – je to několik set tisíc k dobru, pro které jistě doma najdete využití. Možná zrovna na to auto….

Není tedy třeba bát se ani změny mimo fixaci. Podle nových pravidel už si banky nemůžou účtovat horentní poplatky, jako tomu bylo dříve. Více o změnách ZDE Pokud přesto chci počkat na fixaci – můžu refinancovat až 2 roky v předstihu. Vše si vyřídím, nic nesplácím a čekám. Pak dám jen platební příkaz a vše je vyřešeno. V klidu, bez spousty papírování a zbytečných nervů.

Bez prokazování příjmu

Pokud Vaše nová splátka bude nižší nebo stejná než ta původní – a ona bude – nemusíte dokládat příjmy. Tuhle část milují OSVČ…. Více ZDE

Potřebujete „nějakou korunu“ navíc?

Sice jste s původní hypotékou nemovitost koupili či postavili, ale tak nějak Vám nezbylo na vše ostatní, co jste si ještě plánovali pořídit? Zahrada je trochu pustá planina, vzadu by se Vám líbil bazén a terasu chcete zastřešit už léta…Nebo by po deseti letech bydlení nebyla špatná nějaká vnitřní úprava a v podkroví visí stále ještě žárovky na drátu místo hezkých svítidel…

Při refinancování je možné původní úvěr navýšit – věřte, že často za nižších splátek než ten původní. Můžete sloučit i více půjček nebo přidat účel. Pokud víte, že za dva roky budete potřebovat nové auto, lze ho do finančního plánu zahrnout už teď. A dokud peníze nenačerpáte, tak ani nesplácíte….

Já chci čísla!

Tady jsou.

Příklady, jak můžou vypadat Vaše nové splátky. S úrokovou sazbou 1,89%, kterou máte při refinancování automaticky (pokud jste učitel nebo zdravotník, tak i na úvěry nové) Více ZDE.

Příklady splátek

Do čeho investovat v roce 2022?


Kateřina Matoušková
4. 12. 2022

9 tipů pro finanční nezávislost


Kateřina Matoušková
6. 3. 2023

Hypotéka pro OSVČ 2018 – bez dokládání příjmů


Kateřina Matoušková
4. 12. 2022

Veškeré dotazy ráda zodpovím