Úvodní stránka
Aktuality
Nabídka nemovitostí
Hypotéky a úvěry 2022
Investice
Pojištění
Nejčastější dotazy

4. 12. 2022

Share this:

Hypotéky na chaty, rekreační objekty a mobilheimy

By Kateřina Matoušková

Článků o tom, jak moc jsou nemovitosti předražené, je všude spousta. Co to způsobilo je každému v podstatě také jasné. Nemovitostí málo, zájemců mnoho, rostoucí příjmy i nároky na bydlení…. Realitky a banky měly v posledních letech doslova žně. 100% hypotéku dostal skoro každý.

Pak přišla ČNB se svými regulacemi: omezila úvěry na 80% odhadní hodnoty a zavedla parametry DTI a DSTI více zde . Následovalo zvyšování úrokových sazeb a kombinace toho všeho vyloučila ze hry až čtvrtinu žadatelů o úvěr. Chabá berlička v podobě státních půjček na bydlení více zde to nezachránila.

Teď konečně přišlo něco, co už mělo přijít dávno:

„Pokud se někde dá trvale bydlet, tak je úplně jedno, jak se to jmenuje a jako co je to zaneseno v katastru nemovitostí: prostě je to objekt určený k trvalému bydlení…..
A dá se stejně tak i financovat!

Co to znamená? Dříve se na rekreační objekty vztahovala jiná pravidla. Pokud se financovat daly, tak pouze americkou hypotékou s úrokem kolem 5%. A tím bylo po atraktivitě. Když jste si spočítali, kolik Vás bude stát rekonstrukce, kolik za těch 20 let zaplatíte navíc, rázem Vám to jako tak skvělý nápad nepřipadalo. Tím méně, pokud si sami nepřitlučete ani hřebík.

Nyní můžete rekreační objekt koupit i rekonstruovat a vše vyřešit jedním úvěrem s úrokem jako byste kupovali normální rodinný dům. Měsíční splátka za 2 miliony korun už tak začíná na 7.120,- Kč. A v menších obcích koupíte chatu stále ještě „za tašku hrušek“ v porovnáním s cenami ve městech. I když: ceny už rostou i zde.

Máte možnost si vyřídit i Úvěr v předstihu

Mám známého pražského lékaře, který si tak na vsi koupil domek se zahradou za cenu, za jakou by v Praze neměl ani garáž. Po dálnici je doma za 40 minut, zatímco dříve jezdil do bývalého bytu přes celou Prahu ve špičce i přes hodinu.

A co mobilní domy?

Mobilní domy nešly financovat vůbec. Teď je financovat lze a stejně jako chaty – za skvělý úrok. Pokud koupíte „vymazlený“ mobilheim třeba i za 600.000,- Kč, budete splácet něco kolem 2.500,- Kč měsíčně. Že nemáte pozemek? Vyřešíme….

Ateliéry

A proč ne? Můžete tvořit a žít pod jednou střechou!
A někdy víc než luxusně! Když si v něm nahlásíte trvalý pobyt, je to objekt určený k trvalému bydlení a jako takový jde i financovat.

Podmínky?

Jako u normálního úvěru či hypotéky. Banka půjčí 80% zástavní hodnoty nemovitosti, na 20% máte mít vlastní zdroje. Umím vyřešit.

OSVČ dokládá daňové přiznání více zde, zaměstnanec 3 výplatní pásky a potvrzení od zaměstnavatele.

Mateřská a důchod jsou započitatelný příjem.

Nelze v insolvenci, exekuci a podobně.

Další služby


Kateřina Matoušková
6. 12. 2022

Fotovoltaika, tepelné čerpadlo nebo když rozpočet nestačil


Kateřina Matoušková
4. 12. 2022

Americká hypotéka


Kateřina Matoušková
5. 12. 2022

Veškeré dotazy ráda zodpovím