Úvodní stránka
Aktuality
Nabídka nemovitostí
Hypotéky a úvěry 2022
Investice
Pojištění
Nejčastější dotazy

4. 12. 2022

Share this:

Fotovoltaika, tepelné čerpadlo nebo když rozpočet nestačil

By Kateřina Matoušková

Fotovoltaika, tepelné čerpadlo, zateplení… Ať už chceme nebo ne, stejně budeme jednou „zelení“.

Rozdíl bude pouze v tom KDY a ZA KOLIK.

Všichni s obavami sledujeme ceníky elektřiny a plynu všech možných dodavatelů. Ale neděláme to jen my. Mnohem větší problém představuje růst cen energií pro firmy. A tak se i ty snaží zlevnit svůj provoz.

Vyměňují staré zářivky v halách za LED světla, na střechu pořizují solární panely a vedle budov pilně bzučí tepelná čerpadla.

Každý dotázaný dodavatel těchto technologií potvrdí, že zájem vzrostl i o stovky procent. A to má i svou stinnou stránku. Komponenty dochází, nové jsou objednané, ale nikdo neví, jestli dorazí v úterý nebo v únoru. Čekací lhůty jsou u velkých zakázek klidně i 2 roky. A když něco všichni potřebují a je toho málo, začnou závratně stoupat ceny. Asi byste si ještě před rokem také nevsadili na to, že taková hromada kari sítí na dvoře je učiněný poklad.

Stejně nás to jednou čeká všechny….

Je lepší to tedy řešit s předstihem. Nakoupit už teď, i za cenu toho, že si na to vezmete úvěr. Část se Vám vrátí ve formě zelených dotací, část v úsporách energií a návratnost investice je tak při 13% inflaci nečekaně svižná.

Většinou to dobře vyřeší úvěr bez zástavy nemovitosti. To je fajn, když už má Vaši rozestavěnou stavbu „ve spárách“ banka, hypotéku máte vyčerpanou a dům ne a ne být hotov, přestože jste už před měsícem utratili to, co jste měli podle rozpočtu potřebovat až za půl roku….

Zároveň to není ani ekonomický nesmysl. Vzhledem k úrokovým sazbám hypoték nad 5% je úroková sazba některých „spotřebáků“ dokonce nižší! Navíc nepotřebujete odhad, zástavu na katastru – a tím odpadne i spousta oblíbených poplatků.

Až se sazby uklidní, může se úvěr sloučit třeba s Vaší stávající hypo a nebo zrefinancovat do lepší sazby. Bez poplatků a fixací…..

Podmínky, splátky a potřebné dokumenty

Nic, z čeho se zhroutíte. Záleží na výši úvěru, na Vašich příjmech i na tom, jak se Vaše rodné číslo „vypotácí“ z registrů. Většinu všeho dáte dohromady za jedno odpoledne, v některých případech nedokládáte dokonce vůbec nic.

Ráda Vám se vším pomůžu, spočítám, poradím, jak „dopilovat“ potřebný příjem.

Mé služby jsou pro Vás zdarma.

Fotovoltaika, tepelné čerpadlo nebo když rozpočet nestačil


Kateřina Matoušková
4. 12. 2022

Hypotéka v Eurech


Kateřina Matoušková
4. 12. 2022

Státní půjčka na bydlení


Kateřina Matoušková
4. 12. 2022

Veškeré dotazy ráda zodpovím